Obecny czas: Wto, 26.09.2017, 10:12

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Reklama 

Myjecie samochód zimą? 
Autor Wiadomość

Post Myjecie samochód zimą?
Siemka. Zwracam sie z prosba o porade co do mycia samochodu zima. Jak wiadomo ostatnio ostre mrozy.sniezyce itp itd a co za tym idzie duzo soli ktora szkodzi autku.Ostatnio gdzies wyczytalem ze nie powinno sie wogole myc samochodu na mrozie chocby -2 ale jakos nie przemawia to do mnie. Zgodze sie ze nie powinno sie myc samochodu ciepla woda na mrozie bo to rzeczywiscie szkodzi ale chyba zeby splukac samochod karcherem i szamponem umyc to chyba mozna ;0 bo juz mam dosc patrzenia na swojego brudasa.

Moze wy macie jakies sposoby mycia autek zima ? czy myjecie tak jak zawsze ;0

Pią, 29.01.2016, 7:55
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz / Warszawa
Samochód: Pininfarina 199
Post Re: Myjecie samochód zimą?
Ja myję, ale przede wszystkim sprawdzam prognozę pogody :P
Gdy zapowiada się chlapa, albo intensywne opady, to odpuszczam, ale jak jest pogoda jak dziś, na małym plusie i słonecznie, to myję, bo ciężko się do takiego brudasa nawet dotknąć...
I myję samochód rano, żeby nieco wysechł, a nie ma mroźną noc.

Pią, 29.01.2016, 9:01

Ja nie myję samodzielnie samochodu jak jest mróz. Jadę po prostu do myjki gdzie wiem,że mają specjalne środki do mycia auta w niskich temperaturach i na przykłąd nie uszkodzą mi tam lakieru....
Samodzielnie można umyć auto jak jest tak więcej niż 2 stopnie. Tutaj masz poradnik. Co zresztą jest często bo w Polsce nie ma takich mocnych zim. Przy myciu staram się również stosować środki wypierające wodę. Kupisz w każdym sklepie z kosmetykami do samochodów.

Ostatnio edytowany przez igor33, Pon, 15.02.2016, 14:46, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 29.01.2016, 10:14
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Nienawidzę brudnego auta i najchętniej robiłbym to codziennie , od takie zboczenie. Ale było by to troche głupotą lecz w zimę staram sie to robic przynajmniej raz w tygodniu w zaleznosci od warunków pogodowych

Pią, 29.01.2016, 14:09
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Osobiście na mrozie staram się nie myć samochodu, bo najczęściej w zimie i tak zaraz się znowu ubrudzi, a nie ma co ryzykować że woda dostanie się w różne miejsca i zamarznie.

Chyba, że zaraz po umyciu mógłbym odstawić furę do garażu gdzie jest minimum 5 stopni - wtedy mógłbym się czasami na mycie zdecydować :)

Nie, 31.01.2016, 18:00
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Myje miejsca narażone na rdzę w Oplach :twisted: A tak na serio, to jeśli już myję to w myjniach ręcznych po których później wycieram uszczelki i konserwuje je żeby móc następnego dnia dostać się bez problemu do auta.

Nie, 31.01.2016, 18:38

Zazwyczaj myłem. Ale w tym roku raz pada śnieg, to mi namydli , potem deszcz to spłucze i nagle słońce wysuszy ;P
W tym roku myjnie automatyczną zafundowała nam matka natura :)

Czw, 04.02.2016, 14:01

Ja wystawiłem na deszcz (ze śniegiem :mryellow: , ale zawsze)

Czw, 04.02.2016, 15:42

Czyli nie tylko ja tak robię ;D

Pią, 05.02.2016, 14:12

Pewnie, że myje. Wycieram i wstawiam do garażu :)

Pią, 12.02.2016, 13:37

RR ltd Co. napisał(a):
Ja myję, ale przede wszystkim sprawdzam prognozę pogody :P
Gdy zapowiada się chlapa, albo intensywne opady, to odpuszczam, ale jak jest pogoda jak dziś, na małym plusie i słonecznie, to myję, bo ciężko się do takiego brudasa nawet dotknąć...
I myję samochód rano, żeby nieco wysechł, a nie ma mroźną noc.

Robię podobnie. "Przezorny zawsze ubezpieczony".

Nie, 14.02.2016, 21:44

pewnie że tak ale wiadomo nie zawszejest na to dobra pogoda;)

Sob, 20.02.2016, 0:29
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
leona nie myłem ze dwa lata, aura sama robi swoje - zima ubrudzi, wiosenne deszcze umyją, leon poddaje się rytmowi przyrody

Pon, 14.03.2016, 21:00
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Opla trzeba myć, żeby się nie rozkręcił z tym poddawaniem rytmom przyrody :twisted:

Wto, 15.03.2016, 15:18

Na szczęście problem mrozów mamy z głowy. Więc można odwiedzać myjnie do woli:)

Markop.biz.pl

Ostatnio edytowany przez karmilo45, Śro, 03.08.2016, 9:11, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 30.04.2016, 23:17

Co prawda, to prawda. A powiedźcie mi, jakiś kosmetyków samochodowych najczęściej używacie chociażby do mycia karoserii? Sam od jakiegoś czasu testuję produkty z http://chemiasamochodowa24.pl/ i powiem szczerze, że kleen-flo kanadyjskiej produkcji sprawdzają się bardzo dobrze. Przede wszystkim nie marzą się, tutaj mam na myśli oczywiście wosk, a co więcej jeżeli chodzi o środki do mycia, ładnie się spłukują.

Pią, 10.06.2016, 18:13

pardon napisał(a):
leona nie myłem ze dwa lata, aura sama robi swoje - zima ubrudzi, wiosenne deszcze umyją, leon poddaje się rytmowi przyrody

DOBry sposob;)

Pon, 20.06.2016, 11:14

Dobry sposób na zaniedbany lakier i samochód,zimą też należy je myć,tylko wiadomo- nie podczas największych mrozów,chyba że mamy garaż lub myjnie podziemną w której będziemy myć auto,to zupełnie zmienia postać rzeczy. Oprócz samego mycia polecam też polerkę woskiem aby lakier po prostu lśnił.

Wto, 21.06.2016, 8:25

Mam samochód w garażu i w ziemia staram się go tam trochę umyć, ale to jak nie ma wielkich mrozów. A takie myjnie na świeżym powietrzu chyba podczas mrozu nie spełniają swojej funkcji?

Czw, 30.06.2016, 14:01
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz / Warszawa
Samochód: Pininfarina 199
Siedlisko botów normalnie... :roll:

Czw, 30.06.2016, 18:24
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Reklama 

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna